GRIJANJE I RASVJETA BAZENA
GRIJANJE BAZENA ELEKTRIČNIM GRIJAČIMA
Električni protočni grijači vode namijenjeni su za grijanje vode u bazenima ili u jacuzzi kadama. Voda se grije kad protiče kroz tijelo grijača, temperatura vode podešena je regulacijskim termostatom. Tijelo za grijanje uključuje se sklopkom kojom upravlja više navedeni termostat i sigurnosni indikator protoka. Iz ovog razloga za grijanje treba tzv. velika automatika – programator filtracije za 24 sata, osigurač (zaštita od opasnog dodirnog napona), toplinska zaštita motora, sklopnik i prekidač grijanja.
Električni protočni bazenski grijači vode tip EOV, EOVp, EOVk, EOVTi, EOVTnTi i EOVN su svojom konstrukcijom specijalno proizvedeni za grijanje bazenske vode ili za druge vode u vdenim krugovima s protokom i temperaturom od više nego 40 C. Svaki grijač mora biti instaliran u električnom sustavu iza mlaznog osigurača. Razlika između EOV i EOVp je u korištenju plastike na tijelo površine i u korištenju protočnog zatvarača umjesto tlačne sklopke kao zaštitnog elementa za protok vode.
ZANIMA TE?
POŠALJI NAM UPIT!
Stotine zadovoljnih klijenata
IZMJENJIVAČI TOPLINE
Grijanje bazenske vode spajanjem na kućno centralno grijanje preko INOX ili TITAN izmjenjivača topline.
Izmjenjivač topline je uređaj namijenjen prijelazu topline jednog medija na drugi. Postoje cijevni i pločasti izmjenjivači. Cijevni izmjenjivači se većinom koriste na privatnim bazenima. Pločasti izmjenjivači se koriste na javnim bazenima i na sistemima gdje je dolazna temparatura manja (solarno,dizalica topline..) jer imaju veću površinu prijenosa energije.
Za učinkovito grijanje bazena sa previše klorirane ili slane vode treba koristiti izmjenjivač topline, čiji su funkcionalni elementi izrađeni od titana. Materijal je sposoban izdržati agresivne učinke kemijskih reagensa, što se odražava u produljenju vijeka trajanja izmjenjivača.
CENTRALNO GRIJANJE
INOX
TITAN
IZMJENJIVAČI
ZANIMA TE?
POŠALJI NAM UPIT!
Stotine zadovoljnih klijenata
BAZENSKI SOLARNI KOLEKTORI
Bazenski solarni kolektori – jako će vam produžiti ljetnu sezonu uz skoro nikakve troškove (u slučaju povezivanja s filtracijskim krugom). Solarni kolektori su proizvedeni od specijalnog polimera te su tako otporni na UV zračenje, mraz, ekstremno zagađenje klime i oksidaciju. Isto su otporni na bazensku kemiju. Instaliraju se isto kod bazena kojima se već prometuje kao i kod novo izgrađenih bazena, obično na krov kuće garaže ili u vrt.
Za bolju učinkovitost odaberite dobro mjesto za solarne kolektore tako da na njih pada što više sunčevih zraka. Idealna pozicija montaže je na jugozapad uz kut 15–30° od horizonta. Solarni panel nema skoro nikakav gubitak tlaka – svaki SC panel je testiran na tlak 2,5 bara.
Svaki set solarnih kolektora sadržava odgovarajući broj instalacijske opreme i opreme za povezivanje za brzu i instalaciju bez problema. Svi setovi su opremljeni instalacijskom opremom u jednom nizu.
Sistem solarnog grijanja se sastoji od kolektora koji su povezani u nizu. Učinkovitost grijanja ovisi o ukupnoj površini solarnih kolektora. Preporučuje se da minimalna površina čini otprilike 60% vodene površine bazena (s dubinom od 120–150 cm pa treba koristiti pogodan pokrivač bazena). Kolektori se priključuju direktno u cirkulacijski krug (dakle, bez izmjenjivača), onda je učinkovitost grijanja vrlo visoka.
BEZ TROŠKA ENERGIJE
OTPORNI POLIMERI
KOMPLETNI SETOVI
BEZ GUBITKA TLAKA
ZANIMA TE?
POŠALJI NAM UPIT!
Stotine zadovoljnih klijenata
GRIJANJE BAZENA TOPLINSKOM PUMPOM
VRIJEDNOST C.O.P. DO 16 (100 % VIŠA UČINKOVITOST U ODNOSU NA DRUGE PRODAVANE INVERTER TOPL. PUMPE)
U višem razredu su toplinske pumpe sa „Full-Inverter“ tehnologijom, gdje okretanje kompresora regulira elektronika prema potrebi u rasponu od 25 do 100 % potrebnog kapaciteta. „Full-Inverter“ toplinske pumpe su operativne pri negativnim temperaturama zahvaljujući modernoj tehnologiji.
Njihov jedinstveni automatski sustav omogućava kontinuiranu regulaciju brzine kompresora i ventilatora.
Velika prednost „Full-Inverter“ sustava je brže zagrijavanje i održavanje konstantne temperaturu vode.
Nema „hladnih pokretanja“, koji utječu na radni vijek komponente toplinske pumpe, kao i električna mreža. C.O.P. 16 u idealnim uvjetima nije komercijalni trik, o tome svjedoči TÜV Rheinland certifikat
• Štedljivost energije – do 2x u usporedbi s klasičnom toplinskom pumpom
• Soft start-nema hladnog pokretanja, zaštita elektronike
• Brzo zagrijavanje
• Novo rashladno sredstvo R32
• C.O.P. do 16
Princip rada tijekom 180 dana plivačke sezone – Prvih 5 dana ugrubo, kada zagrijava vodu od niske do željene temperature, koristi otprilike 100% svoje snage, baš kao i klasična toplinska pumpa. U sljedećih 175 dana, održava željenu temperaturu vode i radi na manje od 50 % svog kapaciteta.
• Revolucionarna tehnologija za zagrijavanje bazenske vode
• 70 % viši COP nego kod klasičnih toplinskih pumpi
• Energetska klasa A • Do 80 % maksimalne snage u tihom načinu rada
• 10 puta je tiši od klasične toplinske pumpe
• Konstrukcija od aluminijske legure
• Dizajnirano da radi pri -7 °C
• Opremljeno najkvalitetnijim, robusnim materijalima
• Soft start – postepeno povećavanje radnog opterećenja da bi se izbjegli strujni izboji
• Tihi rad-radno opterećenje je u rasponu 25-80% maks.kapaciteta, čime se postiže najbolji parametri i efektivnost
• Funkcija zagrijavanja i hlađenja vode
R32 je rashladno sredstvo sljedeće generacije koje učinkovito prenosi toplinu i ima niski utjecaj na okoliš.
Rashladno sredstvo je medij za prijenos topline.
Toplinska pumpa prenosi toplinu dok cirkulira rashladno sredstvo između izmjenjivača topline i isparivača.
Iako postoje razne vrste rashladnih sredstava, R32 je trenutno novo rashladno sredstvo, za koje vlada najviše interesa.
U usporedbi s rashladnim sredstvima koja se danas široko koriste poput R22 i R410A, R32 ima potencijal globalnog zagrijavanja (GWP) koji je za jednu trećinu niže i izvanredno je po niskom udarcu na okoliš.